V24A3V3H264BN2
Mfr.Part #
V24A3V3H264BN2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 264W
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Output 1 :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Input Voltage-Nom :
24V
Voltage - Isolation :
3kV
Max Power Dissipation :
264W
Power (Watts) :
264W
Max Output Current :
80A
Qualification Status :
Not Qualified
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Min) :
18V
Output Voltage :
3.3V
Series :
Maxi (264W)
Efficiency :
78.5%
Base Part Number :
V24A3V3H264
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Width :
55.88mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Datasheets
V24A3V3H264BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD