V24A24T400BS2
Mfr.Part #
V24A24T400BS2
Description
DC DC CONVERTER 24V 400W
Output Voltage :
24V
Efficiency :
88.2%
Input Voltage-Nom :
24V
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-609 Code :
e0
Max Output Current :
16.67A
Voltage - Input (Min) :
18V
Max Power Dissipation :
400W
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Power (Watts) :
400W
Series :
Maxi (400W)
Height :
13.716mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
24V
Base Part Number :
V24A24T400
Datasheets
V24A24T400BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD