V230LT10CPX2855
Mfr.Part #
V230LT10CPX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 360V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Circuits :
1
Max Voltage Rating (AC) :
230V
Reach Compliance Code :
Unknown
Energy :
60J
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
324V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
VARISTOR
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Series :
C-III
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Varistor Voltage :
360V
Maximum AC Volts :
230V
Max Surge Current :
3.5kA
Capacitance @ Frequency :
20pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Max) :
396V
Factory Lead Time :
25 Weeks
Package / Case :
Disc 10mm
Datasheets
V230LT10CPX2855
Introducing Littelfuse V230LT10CPX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, V230LT10CPX2855 pinout, V230LT10CPX2855 datasheet PDF, V230LT10CPX2855 amp .Beyond Littelfuse V230LT10CPX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.