V20E625L1A
Mfr.Part #
V20E625L1A
Manufacturer
Harris Corporation
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 68V 1.2KA DISC 20MM
Manufacturer :
Harris Corporation
Product Category :
Features :
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Capacitance @ Frequency :
1500 pF @ 1 MHz
Series :
UltraMOV?
Maximum DC Volts :
330 V
Package / Case :
Disc 20mm
Energy :
400J
Varistor Voltage (Min) :
354 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V
Maximum AC Volts :
250 V
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Current - Surge :
1.2 kA
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Datasheets
V20E625L1A
Introducing Harris Corporation V20E625L1A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Through Hole, V20E625L1A pinout, V20E625L1A datasheet PDF, V20E625L1A amp .Beyond Harris Corporation V20E625L1A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.