V20E385AUTO2T
Mfr.Part #
V20E385AUTO2T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 620V 10KA DISC 20MM
Product Category :
Maximum AC Volts :
385V
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum DC Volts :
505V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
700pF @ 1MHz
Package / Case :
Disc 20mm
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Number of Circuits :
1
Energy :
325J
Current - Surge :
10kA
Varistor Voltage (Min) :
558V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Varistor Voltage (Max) :
682V
Datasheets
V20E385AUTO2T
Introducing Littelfuse V20E385AUTO2T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, V20E385AUTO2T pinout, V20E385AUTO2T datasheet PDF, V20E385AUTO2T amp .Beyond Littelfuse V20E385AUTO2T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.