V1D1AH0B-AKC63-100
Mfr.Part #
V1D1AH0B-AKC63-100
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps) :
20A (DC)
Voltage Rating - DC :
12 V
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Actuator Marking :
Master Light - High Beam, Vertical
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)