V1D12H0B-GJCMF-100
Mfr.Part #
V1D12H0B-GJCMF-100
Current Rating (Amps) :
20A (DC)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Voltage Rating - DC :
12 V
Actuator Marking :
High Beam - Low Beam, Vertical
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C