V18MLA1210NH
Mfr.Part #
V18MLA1210NH
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
VARISTOR 25V 500A 1210
Capacitance @ Frequency :
2930pF @ 1MHz
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Varistor Voltage (Min) :
22V
Capacitance :
1.44nF
JESD-609 Code :
e3
Clamping Voltage :
44V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Varistor Voltage (Max) :
28V
Varistor Voltage :
25V
Published :
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
No
Mount :
Surface Mount
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Max Surge Current :
500A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Width :
2.54mm
HTS Code :
Series :
MLA
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Energy :
2.5J
Voltage - Rated DC :
18V
Maximum AC Volts :
14V
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated AC :
14V