V150ZU20PX2855
Mfr.Part #
V150ZU20PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 150V 6.5KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Varistor Voltage (Max) :
165V
Max Voltage Rating (DC) :
127V
Max Surge Current :
6.5kA
Varistor Voltage :
150V
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ) :
150V
JESD-609 Code :
e3
Number of Circuits :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Series :
ZU
Max Voltage Rating (AC) :
95V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Published :
Resistor Type :
VARISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
5000pF @ 1MHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Pbfree Code :
yes
Energy :
45J
Varistor Voltage (Min) :
135V
Reach Compliance Code :
Unknown
Maximum AC Volts :
95V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Datasheets
V150ZU20PX2855
Introducing Littelfuse V150ZU20PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, V150ZU20PX2855 pinout, V150ZU20PX2855 datasheet PDF, V150ZU20PX2855 amp .Beyond Littelfuse V150ZU20PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.