V150ZS20PW
Mfr.Part #
V150ZS20PW
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 150V 6.5KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Maximum AC Volts :
95V
Varistor Voltage (Max) :
165V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Circuits :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
45J
Varistor Voltage (Min) :
135V
Series :
ZA
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Typ) :
150V
Package / Case :
Disc 20mm
Maximum DC Volts :
127V
Current - Surge :
6.5kA
Datasheets
V150ZS20PW
Introducing Littelfuse V150ZS20PW from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, V150ZS20PW pinout, V150ZS20PW datasheet PDF, V150ZS20PW amp .Beyond Littelfuse V150ZS20PW ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.