V150LA5CPX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V150LA5CPX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Surge Current :
3.5kA
Varistor Voltage (Max) :
264V
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
25 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
216V
Varistor Voltage :
240V
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance @ Frequency :
360pF @ 1MHz
Max Voltage Rating (AC) :
150V
Resistor Type :
VARISTOR
Series :
C-III
Maximum AC Volts :
150V
JESD-609 Code :
e3
Number of Circuits :
1
Package / Case :
Disc 10mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Energy :
50J
Datasheets
V150LA5CPX2855
Introducing Littelfuse V150LA5CPX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, V150LA5CPX2855 pinout, V150LA5CPX2855 datasheet PDF, V150LA5CPX2855 amp .Beyond Littelfuse V150LA5CPX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.