V150B3V3T100BS
Mfr.Part #
V150B3V3T100BS
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
Pbfree Code :
No
Voltage - Output 1 :
3.3V
Series :
MINI (100W)
Height :
13.716mm
Voltage - Isolation :
3kV
Efficiency :
81.5%
Output Voltage :
3.3V
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Base Part Number :
V150B3V3T100
Max Output Current :
30.3A
Input Voltage-Nom :
150V
not_compliant
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
Power (Watts) :
100W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
200V
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
100W
Terminal Form :
PIN/PEG
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Voltage - Input (Min) :
100V