V150B3V3H150BN3
Mfr.Part #
V150B3V3H150BN3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
Product Category :
Base Part Number :
V150B3V3H150
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Max) :
200V
Pbfree Code :
No
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Height :
13.716mm
Max Output Current :
45.45A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Efficiency :
81%
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e4
Input Voltage-Nom :
150V
Max Power Dissipation :
150W
Series :
MINI (150W)
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Voltage - Input (Min) :
100V
Width :
55.88mm
Output Voltage :
3.3V
Datasheets
V150B3V3H150BN3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD