V150B28H150BG
Mfr.Part #
V150B28H150BG
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Input (Min) :
100V
JESD-609 Code :
e4
Output Voltage :
28V
Efficiency :
87.9%
Height :
15.748mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
28V
yes
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Series :
MINI (150W)
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
150W
Max Output Current :
5.36A
Max Power Dissipation :
150W
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Input Voltage-Nom :
150V
NOT SPECIFIED
Datasheets
V150B28H150BG
Vicor V150B28H150BG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD