V150B24H150BS2
Mfr.Part #
V150B24H150BS2
Description
DC DC CONVERTER 24V 150W
Input Voltage-Nom :
150V
Output Voltage :
24V
Series :
MINI (150W)
Power (Watts) :
150W
JESD-609 Code :
e4
Max Output Current :
6.25A
Voltage - Input (Max) :
200V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Min) :
100V
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
9-DIP Module
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Width :
55.88mm
Voltage - Isolation :
3kV
Efficiency :
88.2%
Voltage - Output 1 :
24V
JESD-30 Code :
R-XDMA-P9
Base Part Number :
V150B24H150
Max Power Dissipation :
150W
Height :
13.716mm
Pbfree Code :
No
Datasheets
V150B24H150BS2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD