V150B24C150BN
Mfr.Part #
V150B24C150BN
Description
DC DC CONVERTER 24V 150W
PIN/PEG
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Max) :
200V
Power (Watts) :
150W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Series :
MINI (150W)
Max Power Dissipation :
150W
Pbfree Code :
No
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Height :
13.716mm
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Width :
55.88mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Output 1 :
24V
Output Voltage :
24V
Base Part Number :
V150B24C150
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
100V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Input Voltage-Nom :
150V
Max Output Current :
6.25A
Efficiency :
88.2%
ITE (Commercial)
Datasheets
V150B24C150BN
Vicor V150B24C150BN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD