V150B15T250BG3
Mfr.Part #
V150B15T250BG3
Description
DC DC CONVERTER 15V 250W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Power (Watts) :
250W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Voltage - Input (Min) :
100V
Output Voltage :
15V
Max Power Dissipation :
250W
Voltage - Input (Max) :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Input Voltage-Nom :
150V
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Voltage - Output 1 :
15V
Height :
15.748mm
Efficiency :
88.7%
Series :
MINI (250W)
Voltage - Isolation :
3kV
Width :
55.88mm
Max Output Current :
16.67A