V150B15T150BS2
Mfr.Part #
V150B15T150BS2
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Series :
MINI (150W)
Voltage - Input (Min) :
100V
PIN/PEG
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Max Power Dissipation :
150W
Terminal Finish :
Gold (Au)
Height :
13.716mm
Output Voltage :
15V
Width :
55.88mm
Input Voltage-Nom :
150V
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Efficiency :
86.1%
Voltage - Isolation :
3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
V150B15T150
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Output 1 :
15V
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Power (Watts) :
150W
Max Output Current :
10A
Operating Temperature :
-40°C~100°C