V150B15M150BS
Mfr.Part #
V150B15M150BS
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Product Category :
Base Part Number :
V150B15M150
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Input (Min) :
100V
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MINI (150W)
Input Voltage-Nom :
150V
Max Power Dissipation :
150W
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
Package / Case :
9-DIP Module
JESD-609 Code :
e4
Width :
55.88mm
Output Voltage :
15V
1
Type :
Isolated Module
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Max Output Current :
10A
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Pbfree Code :
No
Efficiency :
86.1%
Height :
13.716mm
Power (Watts) :
150W
Voltage - Isolation :
3kV
Dual
Datasheets
V150B15M150BS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD