V150B15C150BS2
Mfr.Part #
V150B15C150BS2
Description
DC DC CONVERTER 15V 150W
Max Output Current :
10A
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Input (Max) :
200V
Power (Watts) :
150W
Size / Dimension :
2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
Input Voltage-Nom :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output 1 :
15V
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Pbfree Code :
No
Max Power Dissipation :
150W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Protections :
OUTPUT OVER VOLTAGE
Voltage - Isolation :
3kV
Terminal Finish :
Gold (Au)
Output Voltage :
15V
Base Part Number :
V150B15C150
Approval Agency :
CE, TUV, UL
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
Series :
MINI (150W)
Voltage - Input (Min) :
100V
Efficiency :
86.1%
Width :
55.88mm
Height :
13.716mm
Datasheets
V150B15C150BS2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD