V150A8T300BN
Mfr.Part #
V150A8T300BN
Description
DC DC CONVERTER 8V 300W
Voltage - Input (Max) :
200V
Max Output Current :
37.5A
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Output Voltage :
8V
Voltage - Input (Min) :
100V
Max Power Dissipation :
300W
Base Part Number :
V150A8T300
Height :
13.716mm
Width :
55.88mm
Voltage - Output 1 :
8V
Power (Watts) :
300W
Input Voltage-Nom :
150V
Voltage - Isolation :
3kV
Efficiency :
86.2%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
Maxi (300W)
Datasheets
V150A8T300BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD