V150A8E400BN
Mfr.Part #
V150A8E400BN
Description
DC DC CONVERTER 8V 400W
Max Power Dissipation :
400W
Voltage - Input (Min) :
100V
Voltage - Isolation :
3kV
Max Output Current :
50A
Efficiency :
84.2%
Width :
55.88mm
Series :
Maxi (400W)
Height :
13.716mm
Power (Watts) :
400W
Output Voltage :
8V
Input Voltage-Nom :
150V
Base Part Number :
V150A8E400
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Output 1 :
8V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Operating Temperature :
-10°C~100°C
Datasheets
V150A8E400BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD