V150A8C400BL
Mfr.Part #
V150A8C400BL
Description
DC DC CONVERTER 8V 400W
Voltage - Input (Min) :
100V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
Operating Temperature :
-20°C~100°C
Input Voltage-Nom :
150V
Approval Agency :
UL, CSA, TUV
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Output Current :
50A
Voltage - Isolation :
3kV
Max Power Dissipation :
400W
Voltage - Output 1 :
8V
Series :
Maxi (400W)
Width :
55.88mm
Output Voltage :
8V
Power (Watts) :
400W
Voltage - Input (Max) :
200V
Height :
15.748mm