V150A5T300BS
Mfr.Part #
V150A5T300BS
Description
DC DC CONVERTER 5V 300W
Efficiency :
84.9%
Voltage - Output 1 :
5V
Power (Watts) :
300W
Voltage - Isolation :
3kV
Width :
55.88mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Min) :
100V
Series :
Maxi (300W)
Output Voltage :
5V
Max Power Dissipation :
300W
Base Part Number :
V150A5T300
Height :
13.716mm
Input Voltage-Nom :
150V
Max Output Current :
60A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Input (Max) :
200V
Datasheets
V150A5T300BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD