V150A48H500BN2
Mfr.Part #
V150A48H500BN2
Description
DC DC CONVERTER 48V 500W
Voltage - Output 1 :
48V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
150V
Max Output Current :
10.42A
Base Part Number :
V150A48H500
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Height :
13.716mm
Efficiency :
89.9%
Voltage - Input (Min) :
100V
Width :
55.88mm
Max Power Dissipation :
500W
Voltage - Input (Max) :
200V
Power (Watts) :
500W
Output Voltage :
48V
Series :
Maxi (500W)
Voltage - Isolation :
3kV