V150A3V3T200BN
Mfr.Part #
V150A3V3T200BN
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
100V
Output Voltage :
3.3V
Input Voltage-Nom :
150V
Power (Watts) :
200W
Series :
Maxi (200W)
Max Output Current :
60.6A
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Max) :
200V
Max Power Dissipation :
200W
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V150A3V3T200
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Efficiency :
82%
Voltage - Output 1 :
3.3V
Datasheets
V150A3V3T200BN
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD