V150A36M400BN2
Mfr.Part #
V150A36M400BN2
Description
DC DC CONVERTER 36V 400W
Max Power Dissipation :
400W
Voltage - Isolation :
3kV
Efficiency :
89.3%
Output Voltage :
36V
Power (Watts) :
400W
Input Voltage-Nom :
150V
Width :
55.88mm
Voltage - Output 1 :
36V
Voltage - Input (Max) :
200V
Max Output Current :
11.11A
Height :
13.716mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Input (Min) :
100V
Base Part Number :
V150A36M400
Series :
Maxi (400W)
Operating Temperature :
-55°C~100°C