V150A36H400BS2
Mfr.Part #
V150A36H400BS2
Description
DC DC CONVERTER 36V 400W
Series :
Maxi (400W)
Output Voltage :
36V
Power (Watts) :
400W
Width :
55.88mm
Efficiency :
89.3%
Input Voltage-Nom :
150V
Height :
13.716mm
Max Output Current :
11.11A
Voltage - Input (Min) :
100V
Voltage - Input (Max) :
200V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
36V
Max Power Dissipation :
400W
Base Part Number :
V150A36H400
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Datasheets
V150A36H400BS2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD