V150A28T500BS3
Mfr.Part #
V150A28T500BS3
Description
DC DC CONVERTER 28V 500W
Input Voltage-Nom :
150V
Base Part Number :
V150A28T500
Efficiency :
89.3%
Max Output Current :
17.86A
Series :
Maxi (500W)
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
28V
Max Power Dissipation :
500W
Width :
55.88mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Height :
13.716mm
Power (Watts) :
500W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Output 1 :
28V
Voltage - Input (Min) :
100V
Datasheets
V150A28T500BS3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD