V150A28H400BS
Mfr.Part #
V150A28H400BS
Description
DC DC CONVERTER 28V 400W
Voltage - Input (Max) :
200V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Max Output Current :
14.29A
Max Power Dissipation :
400W
Voltage - Output 1 :
28V
Efficiency :
89.4%
Power (Watts) :
400W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
Maxi (400W)
Output Voltage :
28V
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
13.716mm
Voltage - Input (Min) :
100V
Width :
55.88mm
Base Part Number :
V150A28H400
Input Voltage-Nom :
150V