V150A24T500BN2
Mfr.Part #
V150A24T500BN2
Description
DC DC CONVERTER 24V 500W
Max Power Dissipation :
500W
Efficiency :
88.5%
Width :
55.88mm
Max Output Current :
20.83A
Output Voltage :
24V
Input Voltage-Nom :
150V
Voltage - Input (Min) :
100V
Power (Watts) :
500W
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Series :
Maxi (500W)
Height :
13.716mm
Base Part Number :
V150A24T500
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Output 1 :
24V
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Datasheets
V150A24T500BN2
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD