V150A24M400BN3
Mfr.Part #
V150A24M400BN3
Description
DC DC CONVERTER 24V 400W
Efficiency :
88.3%
Base Part Number :
V150A24M400
Power (Watts) :
400W
Max Power Dissipation :
400W
Voltage - Input (Max) :
200V
Voltage - Output 1 :
24V
Max Output Current :
16.67A
Width :
55.88mm
Series :
Maxi (400W)
Output Voltage :
24V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Input Voltage-Nom :
150V
Voltage - Input (Min) :
100V
Height :
13.716mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Isolation :
3kV
Datasheets
V150A24M400BN3
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD