V14P275PX2855
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V14P275PX2855
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
RADIAL VARISTOR 14MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Product Category :
Varistors
Maximum DC Volts :
350 V
Energy :
110J
Package / Case :
Disc 14mm
Capacitance @ Frequency :
450 pF @ 1 MHz
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Series :
UltraMOV?
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Current - Surge :
6 kA
Subcategory :
Varistors
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Features :
Brand :
Packaging :
Bulk
Maximum AC Volts :
275 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V
Datasheets
V14P275PX2855
Introducing Littelfuse V14P275PX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA), Mounting Type:Through Hole, V14P275PX2855 pinout, V14P275PX2855 datasheet PDF, V14P275PX2855 amp .Beyond Littelfuse V14P275PX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.