V14E150PL1T
Mfr.Part #
V14E150PL1T
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 240V 6KA DISC 14MM
Stock
480
In Stock :
480
Package / Case :
Disc 14mm
Published :
2012
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Varistor Voltage (Max) :
264V
Maximum AC Volts :
150V
yes
Packing Method :
TR
Series :
UltraMOV™
Rated Power Dissipation (P) :
0.6W
Varistor Voltage :
240V
Max Voltage Rating (AC) :
150V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Energy :
60J
Unknown
Max Voltage Rating (DC) :
200V