V130LXR1318
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V130LXR1318
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
VARISTOR RADIAL
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Circuits :
1
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
450pF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Voltage Rating (AC) :
130V
Max Voltage Rating (DC) :
175V
Clamping Voltage :
340V
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Varistor Voltage :
130V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
175V
Voltage - Rated AC :
130V