V130LS20CPX325
Mfr.Part #
V130LS20CPX325
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 205V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Varistor Voltage (Max) :
220V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Varistor Voltage (Min) :
190V
Max Voltage Rating (AC) :
130V
Energy :
200J
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Terminal Placement :
Radial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Package / Case :
Disc 20mm
Circuit DC Voltage-Max :
220V
Maximum AC Volts :
130V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Varistor Voltage :
205V
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Surge Current :
10kA
Series :
C-III
Datasheets
V130LS20CPX325
Introducing Littelfuse V130LS20CPX325 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Number of Terminations:2, V130LS20CPX325 pinout, V130LS20CPX325 datasheet PDF, V130LS20CPX325 amp .Beyond Littelfuse V130LS20CPX325 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.