V130LC10APX2855
Mfr.Part #
V130LC10APX2855
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 205V 4.5KA DISC 14MM
Max Voltage Rating (AC) :
130V
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Surge Current :
4.5kA
Energy :
38J
1 (Unlimited)
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Varistor Voltage (Typ) :
205V
Package / Case :
Disc 14mm
Max Voltage Rating (DC) :
175V
Varistor Voltage :
205V
Published :
Capacitance @ Frequency :
1000pF @ 1MHz
Series :
LC
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Varistor Voltage (Max) :
225.5V
Varistor Voltage (Min) :
184.5V
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Terminal Placement :
Radial
Maximum AC Volts :
130V
Datasheets
V130LC10APX2855
Introducing Littelfuse V130LC10APX2855 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V130LC10APX2855 pinout, V130LC10APX2855 datasheet PDF, V130LC10APX2855 amp .Beyond Littelfuse V130LC10APX2855 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.