V120ZT1PX1347
Mfr.Part #
V120ZT1PX1347
Package / Case
Disc 7mm
Description
RADIAL VARISTOR 7MM
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts :
75 V
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
300 pF @ 1 MHz
Brand :
Package / Case :
Disc 7mm
Current - Surge :
1.2 kA
Series :
ZA Varistor
Product Category :
Varistors
Subcategory :
Varistors
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Number of Circuits :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Energy :
6J
Packaging :
Reel
Maximum DC Volts :
102 V
Features :
Varistor Voltage (Typ) :
120 V
Datasheets
V120ZT1PX1347
Introducing Littelfuse V120ZT1PX1347 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA), Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, V120ZT1PX1347 pinout, V120ZT1PX1347 datasheet PDF, V120ZT1PX1347 amp .Beyond Littelfuse V120ZT1PX1347 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.