V120ZA20PX1347
Mfr.Part #
V120ZA20PX1347
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 120V 6.5KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Typ) :
120V
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Energy :
33J
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Factory Lead Time :
18 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Disc 20mm
Pbfree Code :
yes
Max Voltage Rating (DC) :
102V
Varistor Voltage :
120V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Capacitance @ Frequency :
5000pF @ 1MHz
Maximum AC Volts :
75V
Varistor Voltage (Min) :
108V
JESD-609 Code :
e3
Number of Circuits :
1
Max Voltage Rating (AC) :
75V
Reach Compliance Code :
Unknown
Varistor Voltage (Max) :
132V
Max Surge Current :
6.5kA
Series :
ZA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Resistor Type :
VARISTOR
Datasheets
V120ZA20PX1347
Introducing Littelfuse V120ZA20PX1347 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, V120ZA20PX1347 pinout, V120ZA20PX1347 datasheet PDF, V120ZA20PX1347 amp .Beyond Littelfuse V120ZA20PX1347 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.