V05P95AUTOL2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V05P95AUTOL2T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 150V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Varistor Voltage (Max) :
165V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
125V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
200pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Min) :
135V
Number of Circuits :
1
Current - Surge :
400A
Varistor Voltage (Typ) :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Energy :
4.0J
Mounting Type :
Through Hole
Maximum AC Volts :
95V
Package / Case :
Disc 5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
V05P95AUTOL2T
Introducing Littelfuse V05P95AUTOL2T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 5mm, V05P95AUTOL2T pinout, V05P95AUTOL2T datasheet PDF, V05P95AUTOL2T amp .Beyond Littelfuse V05P95AUTOL2T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.