UX5021E0025.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UX5021E0025.000000
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rise Time-Max :
0.6ns
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
70mA
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Output :
LVPECL
Fall Time-Max :
0.6ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
25MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
25mA
Series :
SaRonix-eCera™ UX
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
25MHz