UU16LFNP-802
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UU16LFNP-802
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 8MH 900MA 2LN TH
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Pbfree Code :
yes
Filter Type :
Power Line
Published :
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Number of Lines :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
8 mH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.866Lx0.787W 22.00mmx20.00mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
460mOhm
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
20mm
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Pin
Series :
UU
Height :
28.4988mm
Rated Current :
0.9A
Additional Feature :
INDUCTANCE 8 MILLIHENRY
Inductance @ Frequency :
8mH @ 1kHz
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max) :
900mA
Datasheets
UU16LFNP-802
Sumida Corporation UU16LFNP-802
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD