UU10LFNP-B123
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UU10LFNP-B123
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 12MH 340MA 2LN TH
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
UU
Inductance @ Frequency :
12mH @ 1kHz
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.2Ohm
Pbfree Code :
yes
Inductance :
12 mH
Height :
23.0124mm
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
340mA
Size / Dimension :
0.728Lx0.669W 18.50mmx17.00mm
Length :
18.5mm
Depth :
17mm
Rated Current :
0.34A
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Published :
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Lead/Base Style :
Pin
Datasheets
UU10LFNP-B123
Sumida Corporation UU10LFNP-B123
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD