US3840012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
US3840012
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Type :
MHz Crystal
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency Stability :
±12ppm
Load Capacitance :
7pF
Series :
SaRonix-eCera™ US
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
38.4MHz