URG2012L-103-L-T05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
URG2012L-103-L-T05
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
URG
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Composition :
Thin Film
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
±0.01%
Susumu URG2012L-103-L-T05
URG Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~155°C