UQCFVA3R9CAT2A
Mfr.Part #
UQCFVA3R9CAT2A
Description
CAP CER ULTRA Q
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
1.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
3.9pF
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
STANDARD: MIL-PRF-55681
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Characteristics Code :
C0G
Positive Tolerance :
6.41%
Number of Pins :
2
Negative Tolerance :
6.41%
Operating Temperature (Min) :
-55°C