UP2C-4R7-R
Mfr.Part #
UP2C-4R7-R
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 5.62A 11.7 MOHM
Shielding :
Unshielded
Series :
UNI-PAC™ 2C
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Current Rating (Amps) :
5.62A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance :
4.7μH
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
6.2A
Size / Dimension :
0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
11.7mOhm
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
UP2C-4R7-R
Eaton-Electronics Division UP2C-4R7-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD