UP050CH010M-NAC
Mfr.Part #
UP050CH010M-NAC
Description
CAP CER 1PF 50V C0H AXIAL
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
1pF
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0H
Temperature Characteristics Code :
CH
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Datasheets
UP050CH010M-NAC
TAIYO YUDEN UP050CH010M-NAC
1pF Ceramic Capacitor ±20% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C Through Hole Axial
UP050CH010M-NAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0H.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
UP050CH010M-NAC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V