UMK325BJ475MNHT
Mfr.Part #
UMK325BJ475MNHT
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
Stock
167
In Stock :
167
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness :
2.1082mm
Capacitance :
4.7μF
Height :
1.9mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
X5R
Temperature Characteristics Code :
X5R
Case Code (Metric) :
3225
Packaging :
Cut Tape (CT)
Published :
2015
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.083 2.10mm
Applications :
Automotive
Pbfree Code :
yes
Halogen Free :
Halogen Free
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
UMK325BJ475MNHT
TAIYO YUDEN UMK325BJ475MNHT
M 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)