UMK325B7475KMHT
Mfr.Part #
UMK325B7475KMHT
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Thickness :
2.6924mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Capacitance :
4.7μF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Height :
2.5mm
Halogen Free :
Halogen Free
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
UMK325B7475KMHT
TAIYO YUDEN UMK325B7475KMHT
M 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)